Ayancık Kadın Komisyonları İle Bir Araya Geldik


0 | | |
| |

Sinop Eğitim-Bir-Sen Şube Yönetim Kurulu, Kadınlar Komisyonu Başkanı Mümine ŞAHİN ve Kadınlar Komisyon Üyeleri, Ayancık İlçe Temsilciliğinin  Kadınlar Komisyonu’nun düzenlediği tanışma ve istişare toplantısına katıldı. Ayancık İlçe Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen toplantıda konuşan ŞAHİN, örgütlülüğün ve sendikal bilincin kadınlar için önemine ve gerekliliğine dikkat çekerek şunları söyledi:

 

Hayatın her alanında adaletin hâkim olması, kadınların var olması için var gücümüzle çalışmalıyız. Kadınlar komisyonu olarak aktif, atak ve cesur olmalı, hayatın içinden, insanların hayatlarına dokunan faaliyetler yapmalıyız. Eğitim-Bir-Sen’in bütün birimlerinde kadınlar olarak yer almalı, işyeri temsilciliğinden şube yönetimlerine kadar teşkilat içinde aktif olarak bulunmalıyız. Her sorunu ele alıp çözebilecek kimlikte ve kapasitede olmalı, verimli çalışmalı, emek vermeli, üretmeli ve bu özelliklerimiz ile en önde olmalıyız. Bulunduğumuz yerlerde sırf kadın kimliğimizden dolayı değil, ürettiğimiz işler ve çözdüğümüz problemlerle emeğimiz ve katkımızla yer almalıyız. Bunları yapmadan zaten önde olamayız. Hepimizin çalışma, üretme, sendikal faaliyetlere katılma ivmesi mevcudun çok çok üzerinde, yeter ki bunun farkında olalım. Mümine ŞAHİN’in konuşmasında sonra Sinop Şube Başkanı Mustafa ASLAN; Güçlü bir örgüt için omuz omuza yol almak zorundayız. Kadınlarımız sendikal örgütlenmede daha çok yer almalı ve sorumluluk üstlenmelidir. Bundan sonra sendikal mücadelede kadınlarımızın illerde ve ilçelerde daha aktif olacağı bir dönem başlamalıdır.

 

Kadınlarımızın örgütlenme sürecine katılımının önemine ve gerekliliğine olan inancımızı bir kez daha vurguluyoruz. Önümüzdeki dönemlerde kadın üyelerimiz, okul temsilcisi, delege, şube yönetim kurulu üyesi olarak örgütümüz içinde daha çok yer almalıdır. Gerek sosyal hayat gerekse çalışma hayatında kadına ait meseleleri sahiplenen, çözüm odaklı çalışmalar üreten, ait olduğu yapıya katma değer katan kadınlarımızın sayısının bu dönem daha da artması artık bir zorunluluk haline gelmiştir. Kadınlar sadece işin mutfağında değil, karar mekanizmalarında da güçlü ve etkin olarak bulunmalıdır. Şu gerçeği unutmayalım ki, tek ayakla yürünmez, tek kanatla uçulmaz geleceği inşa eden güçlü bir örgüt için kadınıyla erkeğiyle birlikte omuz omuza yol almak zorundayız.

Konuşmasının sonunda Mustafa ASLAN Ayancık İlçe Temsilcilik ve Ayancık Kadın Komisyonlara böyle bir organizasyon için teşekkür etti.

 

 

Top