TÜRKELİ’DE ÜYELERİMİZLE BULUŞTUK


201 | | |
| |

Eğitim Bir Sen Türkeli Temsilciliği tarafından kutlu doğum haftası münasebetiyle birlik, beraberlik ve dayanışma buluşması gerçekleştirildi. Türkeli öğretmen Evi’nde gerçekleştirilen programa, Sinop şube başkanı Mustafa ASLAN, şube yönetim kurulu üyeleri ile bir dönem Türkeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de yapan Sinop İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet DEMİR ve sendikaya bağlı üyelerle davetliler katıldı.

                Sendikanın tanıtım filminin ardından Eğitim Bir Sen Türkeli İlçe Temsilcisi Fatih ÖZCAN söz alarak programa katılımlarından dolayı teşekkür konuşması yaptı. Yedi arkadaşı ile birlikte bu onurlu görevi almaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren ÖZCAN, sendikal çalışmalarında her kesimden destek beklediklerini ifade etti.

                Toplantıda söz alan Sinop Şube başkanı Mustafa ASLAN ise, sendika çalışmalarına ve gündeme dair açıklamalarda bulundu. Sendika olarak toplumun değer yargılarını ve eğitimi en önemli meseleleri olarak gördüklerini dile getiren ASLAN, yola çıktığımız günden bu yana eğitim alanında ve çalışma hayatı içerisinde önemli kazanımlara imza attıklarını belirtti.  Eğitim Bir Sen’in bundan sonraki süreçte de toplumsal sorunlara ve çalışma hayatı içerisindeki problemlere kayıtsız kalmayacağını ve bu uğurda ne gerekiyorsa onu yapacağını vurguladı.  Son dönemdeki serbest kıyafet eylemi ile ilgili düşüncelerini de açıklayan ASLAN, 21. YY’da halen eğitim çalışanlarının ne giyeceğine yönetmeliklerin karar veriyor olmasına anlam veremediğini belirterek, bu sorunu teşkilat olarak çözdüklerini ve sonuç alıncaya kadar eylemlilik sürecinin devam edeceğini açıkladı.

                Programın sonunda kutlu doğum haftası münasebetiyle katılımcılara gül dağıtıldı. 

Top